Vinisud 2008

  


Gėrimai


Šiuo metu prekiaujame daugiau kaip 200 prancūžiško vyno bei šampano rūšimis

Visai neseniai « La Cave » atstovai lankėsi Viduržiemio jūros baseino vynų parodoje « Vinisud 2007 », kuri tradiciškai vyko Prancūzijos Langedoko-Rusiljono regiono sostinėje Montpeljė mieste. Prancūzijos Langedoko regionas ne veltui tituluojamas didžiausiu pasaulio vynuogynu. Visas Langedokas yra nesibaigianti vyno jūra, kur pagaminama apie pusė visų prancūziškų vynų. Tai daugiau kaip 300 000 hektarų vynuogynų, 25 000 vyndarių, daugiau kaip 300 vyno kooperatyvų ir 3000 ypatingųjų vyno rūsių. Tačiau « Vinisud » parodoje buvo pristatomi vynai iš Ronos slėnio, Provanso, Korsikos salos, Prancūzijos Pietvakarių, o taip pat ir vyninkystės tradicijomis garsėjančių Vidržiemio jūros baseino šalių tokių kaip Ispanija, Italija, Portugalija, Tunisas, Marokas, Alžyras, Graikija, Izraelis, Libanas, Kipras, Malta, Turkija, Kroatija, Bosnija-Hercegovina, Serbija, Bulgarija Slovenija bei Makedonija.

Kankusta Duo recenzeParoda, kuri organizuojama jau 8 kartą , yra skirta tik iš anksto užsiregistravusiems lankytojams profesionalams ir kasmet sutraukia apie 1800 dalyvių bei daugiau kaip 35 000 lankytojų iš viso pasaulio, kurių skaičius kasmet stabiliai auga. Paroda kamet populiarėja dėl savo specifiškumo, joje pristatomi ne viso pasaulio, o tik pietų, Viduržiemio jūros baseino vynai, kurie pasaulyje tampa ypač populiarūs ir jau pradeda sėkmingai konkuruoti su visu senosios Europos vyndarių baubu, naujojo pasaulio vynais. Mūsų kalbinti Prancūzijos Langedoko vyndariai pripažįsta, kad juos nuo 2001-jų metų kamuoja didžiulė krizė, susijusi su eksporto rinkų praradimu bei sąlygota vyno kurso kritimo. Šiuo laikotarpiu nemažai vyndarių prarado 50 % savo buvusios apyvartos, o 85 % regiono vyno ūkių kamuoja didžiulė finansinė krizė.

Bet kokiu atveju, visi parodos dalyviai buvo kupini optimizmo, turint omenyje, profesionalų nuomone, šskirtinės kokybės 2007 metų vynuogių derlių Viduržiemio jūros baseino šalyse. Paskutiniųjų dviejų metų duomenys rodo, kad  šio regiono šalių vyndariai pamažu atsigauna pasaulyje ypač populiarėjant lengvai geriamiems Ronos slėnio, Langedoko, Provanso vynams.

Drivelan UltraLankantis parodoje, kuri buvo tikrai puikiai organizuota, nepaisant kiek painios paviljonų išdėstymo schemos, žavėjomės įspūdingais daugelio kompanijų stendais, kai kurie iš jų priminė atskiras vyno respublikas su didžiuliais barais, aplink lakstančiais paslaugiais padavėjais bei akį traukiančiais ivairiaspalviais vyno buteliais. Vyno krizė senąjme pasaulyje bei didžiulė konkurencija padarė savo, vyndariai investavo didžiules lėšas  į butelių bei etikečių dizainą. Daugelio kompanijų vyno etikečių grožis buvo tiesiog neįtikėtinas, tiesa, kartais tas grožis stipriai užgoždavo vyno kokybę, tačiau, turint omenyje kiek daug šiais laikais reiškia patraukli pakuotė, tokios  investicijos  turėtų pasiteisinti. Beje, parodoje sutikome nemažai mums jau pažįstamų vyno gamintojų atstovų iš Bordo regiono, kurie, prisidengę pirkėjų kortelėmis, dairėsi naujų idėjų ir įkvėpimo savo įmonėms bei pripažino, kad kolegų darbo vaisiai jiems paliko didžiulį įspūdį.

Krito į akis rožinio vyno populiarumas bei vyndarių pataikavimas Azijos šalių, ypač Kinijos, skoniui. Teko ragauti neįtikėtinai keisto rožinio vyno pagardinto citrinų, kivių, ličio vaisių esencijomis. Rožinis vynas pasaulyje išgyvena renesansą, o didžiausius pasaulyje kiekius jo nuperka būtent kinai. Didžiausias pasaulyje rožinio vyno gamintojas Provanso regionas eksportuodavo tik 10-12 savo produkcijos, tačiau matant apgultus Provanso vyndarių stendus, situacija turėtų keistis.

Vinisud“ parodos dėka susitikome  su daugybe vyndarių, ragavome įstabaus skonio vynų ir štai, pirmieji mūsų apsilankymo langedoko regione vaisiai, į Prancūziško vyno namus La Cave jau keliauja mūsų išragauti, mus sužavėję vynai iš Pietų Prancūzijos. Nuoširdžiai tikimės, kad šie vynai sužavės ir Jus, mūsų brangūs klientai bei draugai.

  

Informacija ruošiama...